Kiinnostaako metsäinen yhteistyö 4H-järjestön kanssa? Paikallinen metsävastaava on apunasi.

4H-järjestössä toimii metsä- ja luontoasioihin painottunut vastaavaverkosto. Metsävastaavat osallistuvat metsä- ja luontotoiminnan kehittämiseen ja vastaavat paikallisesta sidosryhmäyhteistyöstä yhteistyössä 4H-liiton aluejohtajan kanssa. Jos olet kiinnostunut esimerkiksi koulujen metsäpäivistä, 4H-metsäkoulusta tai metsäkursseista, voit ottaa suoraan yhteyttä paikalliseen metsävastaavaan.

Osa metsävastaavista työskentelee Suomen 4H-liitossa ja osa paikallisissa 4H-yhdistyksissä.

Lapin metsävastaava
Mari Niska, Suomen 4H-liiton Rovaniemen toimipiste, mari.niska@4h.fi

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun metsävastaava
Riikka Mannila, Rannikon 4H-yhdistys, rannikko@4h.fi

Kainuun metsävastaava
Maija Tampio, Kuhmon 4H-yhdistys, maija.tampio@4h.fi

Etelä- ja Pohjois-Pohjanmaan metsävastaava    
Hanna Honkaniemi, Evijärven 4H-yhdistys, hanna.honkaniemi@4h.fi

Keski-Suomen metsävastaava
Kirsi Ilmonen, Toivakan 4H-yhdistys, toivakka@4h.fi

Pirkanmaan ja Satakunnan metsävastaava
Outi Jokela, Sastamalan 4H-yhdistys, outi.jokela@kopteri.net

Pirkanmaan ja Hämeen metsävastaava  
Sampo Juhajoki, Suomen 4H-liiton Tampereen toimipiste, sampo.juhajoki@4h.fi

Etelä-Savon metsävastaava  
Juha Intke, Suomen 4H-liiton Mikkelin toimipiste, juha.intke@4h.fi

Pohjois-Karjalan metsävastaava      
Tuula Nuutinen, Enon 4H-yhdistys, tuula.nuutinen@4h.fi

Pohjois-Savon metsävastaava
Juha Venäläinen, Suomen 4H-liiton Kuopion toimipiste, juha.venalainen@4h.fi

Lounais-Suomen metsävastaava
Minna Lukkala, Pöytyä-Oripään 4H-yhdistys, minna.lukkala@4h.fi

Kaakkois-Suomen metsävastaava
Pasi Vuorikoski, Vuoksen 4H-yhdistys, pasi.vuorikoski@4h.fi

Hämeen ja Uusimaan metsävastaava
Päivi Kokki, Hausjärven 4H-yhdistys, paivi.kokki@4h.fi

Rannikon metsävastaava
Anki Nyberg, Sipoon 4H-yhdistys, nyberg.ann-kristin@elisanet.fi